BASINDA


Seddülbahir Kalesi Restorasyon Uygulaması devam ediyor | 25 Temmuz 2018

Seddülbahir Kalesi Restorasyon Uygulaması devam ediyor 2015 yılından beri Etüd Mimarlık'ın da içinde bulunduğu Bilimsel Danışma Kurulu danışmanlığında devam eden Seddülbahir Kalesi Restorasyon uygulaması yaşayan bir müze olma hedefine doğru hızla devam ediyor.

Akzo Nobel 1. İdari Bina ve Hammadde Ambarı hizmete girdi | 23 Eylül 2011

Akzo Nobel 1. İdari Bina ve Hammadde Ambarı  ARKIV’de İzmir serbest bölgede konumlanan Akzo Genel Müdürlük binası içinde çeşitli işlevleri bir arada barındıran 2871 m²’lik idari bina ve 936 m²'lik hammadde ambarının oluşturduğu Akzo Nobel İdari Binası 2011 yılında açıldı.

Arkon Plaza'nın inşaatı başladı | 6 Ocak 2009

Arkon Plaza'nın inşaatı başladı Projelendirme çalışmaları tamamlanan Arkon İnşaat Merkez binası, inşaatı başladı. Proje mimarları Doç. Dr. YM Selim Velioğlu, YM Can Özsavaşçı, YM Orkun Özüer konuyla ilgili olarak "Yapı cephesi, grubun kurum kimliğini taşıyan düşey taşıyıcı unsurlardan, "dikitlerden" oluşturulmuştur. Bu çözüm bir yandan yapıya gökyüzünde akan ışıltılı "taçvari" bir kimlik kazandırırken bir yandan da yapıyı olduğundan yüksek gösterecektir.

Etüd Mimarlık, İş ve Yaşam'da | Ocak 2008

Etüd Mimarlık, İş ve Yaşam'da | Ocak 2008

ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri: Finalistler Belli Oldu | 26 Eylül 2008

ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri: Finalistler Belli Oldu Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından “Kentsel Kalite için Diyalog” teması ile 15-17 Ekim 2008 tarihleri arasında düzenlenecek olan ArkiPARC 2008 etkinliği kapsamında verilecek ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri’nin finalistleri belli oldu.

M1 Meydan Alışveriş Merkezi | 15 Ekim 2007

M1 Meydan Alışveriş Merkezi Metro Group Asset Management’ın (MAM) 2007’de açılan son alışveriş merkezi projesi olan M1 Meydan, İstanbul’da “şehir meydanı” konsepti baz alınarak yapılan ilk alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyor. Ümraniye’nin Çakmak Mahallesi ile Çekmeköy - Şile yol ayrımının kesiştiği noktada bulunan M1 Meydan, 2. köprü başta olmak üzere tüm yol bağlantılarına çok yakın olmasından ötürü, İstanbul’un tüm semtlerinden ulaşımın kolayca yapılabildiği bir konumda. İstanbul’un en hızlı gelişen ve değişen bölgelerinden biri olan Ümraniye - Çekmeköy genelinde yaşayan, farklı gelir düzeylerinden insanların, yeşil bir topoğrafyanın ortasındaki insan ölçeğinde bir meydanda buluşması planlandı. Büyük bir meydanın etrafında yer alan tematik mağazaları ile M1 Meydan, “çevresi ile gelişen şehir meydanı" konseptiyle bir açık hava aktivite merkezi olmayı hedefliyor.