OFİS | EKİP


CAN ÖZSAVAŞCI

Yüksek Mimar (M.Sc.)

Detaylı Bilgi ▼
[x] Kapat

DGSA (Devlet Güzel Sanatlar Akademisi-Mimar Sinan Üniversitesi) da 1980-86 yılları arasında öğrenim gören M.Can Özsavaşcı, öğrenim hayatı sürecinde Ersel İnş.A.Ş., Yapılar Mimarlık, Etüd ve Planlama Ltd.Şti.'nde çalışarak meslek hayatına başladı.

1986 yılında yüksek mimar olarak mezun olan M.Can Özsavaşcı, 1986-87 yıllarında Kanada ve Hırvatistan'da bulundu, 1988-89 arası United Architects ile Swiss Otel, 1989-92 arası Kocache-Dekorama ile Çırağan Oteli şantiyelerinde çalıştı.

1992-96 arasında Riyad-Arabistan ve Kuveyt'te içinde İçişleri Bakanlığı, Sheraton Otel ve Amiri Diwan olan çeşitli büyük ölçekli dekorasyon proje ve uygulamalarında görev yaptıktan sonra 1996 yılında Türkiye'ye dönerek Serhat Bil ile SB Mimarlık adıyla ortak çalışmaya başladı. 2003 yılında Etüd Mimarlık adı altında kendi mimarlık ofisini kuran Özsavaşcı bu tarihten beri yurtiçi ve yurtdışında, çeşitli ölçeklerde ve geniş bir yelpazede mimari projeler ve uygulamalar yapmaktadır.

Project management konusunda İTÜ FIDIC, ADR teknikleri ve BEP dahil çeşitli sertifikalara sahip olan M.Can Özsavaşcı, İstanbul Mimarlar Odası (UIA şubesi) ve Mimarlık Vakfı üyesidir.

NESRİN ÖZSAVAŞCI

İşletme

Detaylı Bilgi ▼
[x] Kapat

Nesrin Özsavaşcı İ.Ü. İşletme Fakültesinden 1990 yılında mezun oldu. 1991-1993 yılları arasında Teletaş' da Kalite Direktörlüğünde çalıştı. 1997-2002 yılları arasında SB Mimarlık İnş. Dek. Tic. Ve San. Ltd. Şti. nde çalıştı.

2003 yılından beri Etüd Mimarlık ortağı olarak çalışmaktadır.

EYLEM EFE

Mimar

Detaylı Bilgi ▼
[x] Kapat

Eylem Efe Mimar Sinan üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nde 2005 yılında eğitimini tamamladı.

2015'ten beri Etüd Mimarlık'ta çalışmaktadır.

PINAR ELİBÜYÜK YAVUZ

Mimar

Detaylı Bilgi ▼
[x] Kapat

Kocaeli Universite'si Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. 2015'ten beri Etüd Mimarlık'ta çalışmaktadır.

ELİF GÖKÇE UÇAR

İnşaat Mühendisi & Yüksek Mimar (M.Sc.)

Detaylı Bilgi ▼
[x] Kapat

Elif Gökçe Uçar Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği bölümlerindeki eğitimini 2015 yılında, Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı Fiziği kürsüsünde Akustik alanındaki yüksek lisans eğitimini 2019 yılında tamamladı.

İstanbul Mimarlar Odası üyesidir. 2016'dan beri Etüd Mimarlık'ta çalışmaktadır.

REHA DEMİRHAN

Grafik Tasarımcı

Detaylı Bilgi ▼
[x] Kapat

Reha Demirhan, 2017'de Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü'nden mezun oldu.

2017'den beri Etüd Mimarlık'ta çalışmaktadır.

UĞUR DAYAN

Mimar

Detaylı Bilgi ▼
[x] Kapat

Uğur Dayan İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden 2019 yılında mezun oldu.

2019 yılından beri Etüd Mimarlık'ta çalışmaktadır.

MELİKE KESKİN

Mimar

Detaylı Bilgi ▼
[x] Kapat

Melike Keskin İstanbul Gedik Üniversitesi Mimarlık bölümündeki eğitimini 2019 yılında tamamladı. İstanbul Gedik Üniversitesi yüksek lisans eğitimi halen devam etmektedir.

İstanbul Mimarlar Odası üyesidir. 2021'den beri Etüd Mimarlık'ta çalışmaktadır.

CAN COŞAR

Mimar

Detaylı Bilgi ▼
[x] Kapat

İstanbul Gedik Üniversitesinde 2015-2019 yılları arasında mimarlık eğitimi gören Can COŞAR, öğrenim hayatı sürecinde TEKELİ-SİSA Mimarlık Ortaklığı ve Entegre Proje Yönetim Müh. Tic. A.Ş'nde meslek hayatına başladı. 2019 yılında çeşitli öğrenci yarışmaları ve grup atölyelerine katılarak, mimarlık eğitimini birincilik derecesi ve onur belgesi ile tamamladı.

2020 bahar döneminde İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul'a katılarak, Cem İLHAN ve Devrim ÇİMEN yürütücülüğünde ''METROTOPYA- Metropolde alternatif yaşam / mekan tahayyülleri'' konu başlığı altında ‘’Post Apocalyptic Metropolis Istanbul – 2136’’ projesi ve eleştirel fotoğraf sergisini yaptı.

2020 yılından itibaren ETÜD Mimarlık bünyesinde çalışmaktadır.

KUTSİ ARIKAN

İnşaat Mühendisi

Detaylı Bilgi ▼
[x] Kapat

Eskişehir Devlet Müh.Mim. Akademisi’nden 1975 yılında mezun oldu.

1982’de başladığı iş hayatına 1986’ya kadar TCDD, Gökçem Mühendislik Ltd.Şti’nde ve bağımsız olarak, 2003’e kadar Kutsi Arıkan Proje İnş.Tic.Ltd.Şti.’nde devam etti.

Bu süreçte çeşitli altyapı projeleri, askeri yapılar ve turizm tesislerinin statik projeleri, demiryolu projeleri de dahil olmak üzere çok çeşitli mühendislik projelerinde görev aldı.

2005 yılından itibaren Etüd Mimarlık bünyesinde projelendirilen ve müşavirliği, proje yönetimi ve müteahhitliği yapılan uygulamaların şantiyelerinde uygulama ekibi yöneticisi olarak görev almaktadır.

ARZU ÖZSAVAŞCI

Yüksek Mimar (M.A.)

Detaylı Bilgi ▼
[x] Kapat

Arzu Özsavaşcı İTÜ Mimarlık bölümünden 1996'da mezun oldu, 1999'da Mimarlık Tarihi kürsüsünde yüksek lisansını tamamladı. 1997'den itibaren bağımsız veya çeşitli mimarlık ofislerinde çeşitli projelerde çalışmalarda bulundu.

Akademik uzmanlığı ile ilgili olmak üzere, interdisipliner akademik ve profesyonel çalışma ortamlarında ölçüm (geleneksel/sayısal), belgeleme, restorasyon, arkeolojik kazı ve projeler ile kültürel miras yönetimi projelerinde mimar olarak görev yaptı. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışı ortaklıklarda çeşitli güncel mimari tasarım ve uygulamalarında konsept projeden şantiye kontrolüne çeşitli kademelerde çalıştı. Akademik uzmanlığı dahilinde içinde bulunduğu projelerle ilgili çeşitli sempozyum ve seminerlere katıldı, makaleler yayınladı. Bunun yanısıra yarışmalara katıldı, dereceler aldı. 2015 yılında başlayan Seddülbahir Kalesi Restorasyon Uygulaması Bilimsel Danışma Kurulu'nda yeralmaktadır.

Arzu Özsavaşcı İstanbul Mimarlar Odası (UIA şubesi) üyesidir. 2006 yılından 2019 yılına kadar Etüd Mimarlık bünyesinde çalışan Arzu Özsavaşcı 2019 yılından beri kendi şirketiyle hizmet vermekte olup Etüd Mimarlık danışmanıdır.